Esküdj okosan!

Hogyan kérj ajánlatot esküvőre a szolgáltatóktól?

Blogba

Amikor sikerül a neten, a barátoktól és családtól beszerezni a szolgáltatók, helyszínek elérhetőségeit, akkor jön az ajánlatkérés.

TANÁCS:

Előtte célszerű az adott szolgáltató referenciáit megtekinteni, így még biztosabbra lehet menni. Jó tudni, hogy az adott szolgáltató mióta van az esküvői szakmában (sok a kezdő), milyen visszajelzések vannak a munkájáról, milyen viszonyban van a többi szolgáltatóval (pl: Lehet, hogy a fotós már dolgozott a kiszemelt videóssal és neki is pozitív véleménye van, stb). Előfordul, hogy a “előre megírt sablon referenciákkal” találkozunk, vagy esetleg a fórumokon saját magukat sztárolják álnév alatt. És az is, hogy a marketingfelhő mögött nincs szakmai tudás.

De most térjünk vissza az ajánlatkérésekre, hiszen sok mindent elárul egy ajánlatkérő e-mail. Segítek, hogy biztosan kapjál választ a leveledre.

Első és legfontosabb dolog, hogy kerüld el az egysoros leveleket. Ha rászánod az időt, akkor a lehető legtöbbet írd meg az esküvőről, hogy minél pontosabb ajánlatot kapjál. Szükséges a főbb paraméterek feltüntetése: időpont (pontos dátum), helyszín ((ha már megvan)-vannak szolgáltatók, akik egyes helyeken nem vállalnak esküvőt), a vendéglétszám körülbelül, esküvő stílusa (lakodalom, esküvő, party és különleges elképzelések), mit szeretnétek és mit nem.

Az e-mail cím mellett, jó ha fel van tüntetve a telefonszám is (ha az adott szolgáltató jelzi, hogy nincs gépközelben, de hamarosan küldeni fogja). És lehetőleg kerüld el, hogy a címzésben fel van tüntetve a többi szolgáltató is!

Az ajánlatok kiértékelése után, ha nem az adott szolgáltatóra esett a választás jól eső érzés, ha visszajelez a pár.

Kommentek

Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!